Makrobiotika ni samo način prehranjevanja, ampak je simbol umetnosti pomlajevanja in dolgega življenja. Načela makrobiotike prinašajo preoblikovanje sebe samega v usklajenost uma, duha in telesa. S tem si povrnemo harmonijo in zdravje, kar je nujen pogoj za srečno življenje.

Vzhodna filozofija prinaša zahodnemu svetu možnost uskladitve dveh tako različnih civilizacijskih prehrambenih navad.

Na zahodu, na obrazih tistih, ki so se dobro najedli, vidimo utrujenost oz.zastrupitev zaradi prebogate hrane – namesto vzhodnjaške blaženosti in zadovoljstva, ki bi jo naj človeku naredila prehrana.

Makrobiotični način prehrane je ritual povezan s spoštovanjem do živih energijsko usklajenih in bogatih jedi, ki prinašajo zdravje, svobodo, mir in srečo, saj izboljšujejo razsodnost duha. Vse to pa je razumevanje in sprejemanje drugačnosti ter občutenja zadovoljstva v življenju.

Georges Ohsawa oče makrobiotike nam je zapustil to čudovito misel:

“Vse v vesolju deluje po načelu stalne napetosti in medsebojnega delovanja dveh nasprotujočih se sil yanga in yina.”

Georges Ohsawa

Close
Go top